جدید ترین اخبار گذشته و سایت های خبری

Move
Rich Text Content

وزیر میراث فرهنگی: در تلاش هستیم دادگاه نورانی نور امام رضا (ع) را در جهان به ثبت برسانیم / کرونا صدمات زیادی به صنعت گردشگری وارد کرد

علی اصغر مونسان در دیدار آستان قدس رضوی ، که در سالن حرم مطهر رضوی ، وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد ، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و دستاوردهای وزارت خود ، در ثبت ملی زیارت رضوی در فهرست میراث فرهنگی کشور ، وی اظهار داشت و اظهار داشت: با توجه به غنای موضوع “زیارت امام رضا (ع)” با پیگیری مناسک زیارت و پیاده روی زیارتی امام رضا (ع) در فهرست میراث فرهنگی کشور ثبت شد.

وی از تلاش برای ثبت حرم مطهر رضوی به عنوان میراث جهانی یونسکو خبر داد و گفت: حرم مطهر امام رضا (ع) گرانبهاترین بنای کشور و شکوه هنر و معماری اسلامی ایرانی است که بوده است. نادیده گرفته شده است و در سراسر جهان ثبت نشده است اجازه دهید ما دادگاه نور را در سراسر جهان ضبط کنیم.

مونسان با بیان اینکه گردشگری کشور از وجود پر برکت حضرت رضا (ع) بهره مند می شود ، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا آسیب های زیادی به صنعت گردشگری وارد کرده و در نتیجه یکی از آسیب های جدی برای گردشگری کشور در این کشور است. روزهای کرونا در هتلداران مشهد. این روزها مسافران تقریباً وارد شهرهای دیگر شده اند اما با بسته شدن حرم مطهر ، به سختی زائران دیگری وارد مشهد شده اند.

دولت باید با تصویب امکانات بازسازی مسکن برای زلزله زدگان سریعتر اقدام کند

خراسان شمالی نماینده مردم بجنورد ، گرمه و جاجرم ، راز و جرگلان ، مانه و سملقان تأکید کرد: دولت باید با تصویب تسهیلات بازسازی مسکن برای زلزله زدگان در گرمه سریعتر اقدام کند.

محمد پاکمهر در جلسه شورای برنامه ریزی که در تاریخ ۳ ژوئیه در محل فرمانداری برگزار شد ، اظهار داشت: “به نظر می رسد شعبه هیئت مدیره در اواخر مدت نسبت به همسایگان زلزله زدگان فعال شد ، گرما ، و شاید به دلیل همین زمین لرزه بود.

وی خاطرنشان کرد: این زمین لرزه نقطه عطفی در بازسازی و تقویت بسیاری از خانه های خشتی گلی بود که آسیب دیده بودند.

پاکمهر گفت: زلزله زدگان گرمه و جاجرمی محروم و گرفتار شده و نیاز به حمایت دارند و پیگیری هایی برای رفع آن انجام شده و این موضوع فردا در جلسه هیئت دولت مطرح می شود.

وی گفت: در حال حاضر شرایط زلزله زدگان خوب نیست ، زلزله زدگان که در چادرها زندگی می کنند به دلیل گرمای شدید در مشکل قرار دارند. “

نماینده مردم بجنورد ، راز و جرگلان ، گرمه و جاجرم ، مانه و سملقان افزود: امکانات بازسازی مسکن آسیب دیدگان زلزله گرمه و جاجرمی به زودی تصویب می شود و پیش بینی می شود عملیات ساخت و ساز به همین ترتیب آغاز شود. در اسرع وقت ، در اسرع وقت ، زیرا دو ماه دیگر فصل سرما در این استان فرا می رسد و مطمئناً پس از گذشت هوای گرم ، این افراد باید با سرما روبرو شوند.

روز زیارت ۲۳ ذی القعده امام رضا (ع) / قلب عاشقان مشهد الرضا (ع) را پر می کند

۲۳ ذی القعده بازگشت و قلب عاشقان را به سمت مشهد الرضا (ع) پر کرد. زیرا طبق یک روایت ، سالگرد شهادت ثامن الحجج (ع) و روز زیارت وی است و حال و هوای او با روزهای دیگر سال متفاوت است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ویژه برنامه های ویژه ای را به مناسبت این روز عزیز تدارک دیده است که از فردا صبح آغاز می شود. نکته مهم در تدوین این برنامه ها این است که ، بسته به شرایط کرونر کشور ، تمهیدات ویژه ای برای رعایت حداکثر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در نظر گرفته شده است که مهمترین آنها برگزاری برنامه های روز زیارتی در صحنه ها است. از پیامبر اکرم (ص) ، ایوان امام خمینی مسجد گوهرشاد بارگاه جمهوری اسلامی و بارگاه امام حسن مجتبی (ع) است.

برنامه های بارگاه پیامبر اعظم (ص) از ساعت ۴:۰۰ بامداد فردا ، یکشنبه ۴ جولای با قرائت زیارت جامعه کبیره توسط یادگار اهل بیت (ع) ، سعید حدادیان آغاز می شود. بقیه برنامه های روز زیارت در این حیاط از ساعت ۶.۳۰ بعدازظهر با بازخوانی زیارت جامعه بزرگ دنبال می شود. شعرخوانی احمد بابایی ، سخنرانی آیت الله صدیقی ، دعا به امامت حجت الاسلام والمسلمین رشید یزدی ، قرائت زیارت امین الله توسط جعفر مالایکا ، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین انصار و قرائت دعای امام رضا حجت الاسلام فیروزینیا یکی دیگر از برنامه های روز زیارت در حیاط پیام بزرگ (PSL) خواهد بود.

قسمت دیگری از برنامه های حرم مطهر رضوی به مناسبت ۲۳ ذی القعده ، زیر ایوان امام خمینی (ره) برگزار می شود. طبق برنامه معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ، مراسم این ایوان فردا ساعت ۸:۴۵ صبح با قرائت زیارت جامعه کبیره توسط مهدی سروری آغاز می شود و با حروف مانند تلاوت قرآن کریم ادامه خواهد یافت ، اجرای گروه سرود حرم ، تلاوت امیرعباس موسوی ، شعرخوانی حمیدرضا برقعی پیش بینی شده است. سخنران این مراسم آیت الله علم الهدی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد مقدس خواهد بود که ساعت ۱۱:۰۰ در مقابل زائران حاضر سخنرانی خواهد کرد. در ایوان امام خمینی.

حاج امیر عارف نوحه می خواند ، سپس نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی اقامه می شود ، سپس ذاکر اهل بیت (ع) ، حاج علی برادران زیارت امین الله را نجوا می کنند زائران.

زائران همچنین می توانند از برنامه های مسجد گوهرشاد در روز زیارت حضرت بهره مند شوند. این برنامه ها فردا ساعت ۴ صبح با قرائت زیارت امین الله توسط محمد حسین پویانفر و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مسلمان و حاتمی آغاز می شود. قسمت دوم مراسم مسجد گوهرشاد با قرائت زیارت جامعه کبیره و قرائت مهدی بهروزویان ، شعرخوانی علی زمانیان و سخنرانی حجت از ساعت ۱۰:۲۰ با حضور محمد عطاپور برگزار می شود. مسلمان السلم و راشد یزدی احزاب دیگر خواهند بود.

دستیار آستان قدس رضوی در تبلیغات اسلامی همچنین برنامه هایی را برای اجرای در حیاط جمهوری اسلامی ایران در نظر داشت. برنامه صبحگاهی این دادگاه ساعت ۴ صبح روز یکشنبه ۲۳ ذی القعده با قرائت زیارت ویژه امام رضا (ع) توسط مهدی نیکبخت آغاز می شود. قسمت دوم برنامه های این دادگاه شامل برنامه های عصرانه است که از ساعت ۱۹:۴۰ آغاز می شود. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین اسلامی فر سخنرانی می کند و ذاکر اهل بیت (ع) مهدی منصوری زیارت امین الله را با زائران قرائت می کند.

برنامه های برنامه ریزی شده برای زائران در صحن امام حسن مجتبی (ع) نیز شامل سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین است که از ساعت ۱۹.۴۰ آغاز می شود. همچنین در این مراسم زائران زیارت امین را قرائت می کنند …

امین بهنام در این باره گفت: در آستانه ۲۳ ذی القعده ، روز زیارت ویژه امام هشتم (ع) و با توجه به شهادت این امام ، اقدامات ویژه ای از تزئین صحنه ها تا تهیه بهداشتی تجهیزات برای آرامش زائران و همسایگان برای شرکت در برنامه های این روز ، حرم مطهر رضوی را تصور می کنیم.

وی گفت: خاموشی دربار و کاخ رضوی با نصب پارچه های سیاه در گوشه گوشه این آستان مقدس انجام شد. همچنین کتیبه بزرگ “ضعیف و خسته ، من با رحمت پیش تو آمدم” به همین مناسبت در صحن انقلاب اسلامی نصب شد.

معاون خدمات زیارتی حرم مطهر رضوی ادامه داد: “علاوه بر این ، برای پذیرایی از زائران در مسجد گوهرشاد و زیر ایوان امام خمینی ، ۶۰۰۰ صبحانه ساده در میان صفوف نماز صبح روز یکشنبه ۴ جولای ۲۰۱۴ توزیع می شود. “

بهنام گفت: برنامه بازدید جمعی از زائران اولین سفر زیارتی به مناطق کم برخوردار و محروم حومه مشهد در قالب طرح “یا معین الدفافا” با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صبح روز زیارت در دستور کار این معاون قرار دارد.

وی افزود: این زائران پس از بازدید از زیارت پشت پنجره فولادی میدان انقلاب با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی مهمان ویژه ایوان کوثر و برنامه های غذای مقدس از هتل حضرت رضا (ع) خارج می شوند. “

معاون خدمات زیارتی حرم مطهر رضوی با تأکید بر افزایش تعداد خدمه و خادمان برای استقبال مناسب از زائران در این روز زیارتی ، گفت:.

وی افزود: “همچنین ، تمام پیش بینی های لازم در زمینه های مختلف؛ از تمهیدات ویژه تشک گرفته تا تهیه اقلام مصرفی مانند مهر نماز ، ضد عفونی کننده دست ، ماسک ، لیوان های یکبار مصرف ، صابون مایع و غیره ، بنا به نیاز زائران ، دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را به بهترین شکل انجام دهید.

آیا شاخص اخیر / افت بازار نگران کننده است؟

ارعلی– بازار سرمایه همزمان با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری مورد استقبال سهامداران قرار گرفت و شاخص کل بورس فقط در دو هفته اول تیر ماه به یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد رسید و تقریباً ۷۰ هزار واحد رشد کرد ، اما از روز اول از هفته سوم جولای. روند شاخص کل بورس سقوط کرد به طوری که امروز شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۹۲۳ واحد افت به سطح یک میلیون و ۲۴۶ هزار واحد و شاخص وزنی نیز با کاهش ۱ هزار و ۳۳۰ واحد به ۳۸۲ هزار و ۸۴۸ واحد رسید.

مصطفی صفاری ، کارشناس بازار سرمایه ، دلایل سقوط شاخص کل بورس را به خبرنگار توضیح داد لاین وی گفت: “خرید مجدد تعداد زیادی از سهام بازار سرمایه در معاملات امروز به احتمال توافق هسته ای بین ایران و ایالات متحده برمی گردد و پیش بینی های سهامداران بازار سرمایه نشان می دهد که برجام به پایان نخواهد رسید. چند ماه آینده ، و این عامل باعث شده است که بدبینی سیاسی بر بازار سرمایه و روند تجارت امروز تأثیر بگذارد و کل شاخص سهام قرمز شود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه در پاسخ به این س ofال که آیا سقوط نزدیک به ۱۱ هزار واحدی شاخص کل بورس در معاملات امروز نگران کننده است یا نه: هرچند کل شاخص سهام در معاملات امروز بازار سرمایه قرمز شده است ، اما بهبود نقدینگی در بازار ریسک سرمایه گذاری در آن را به حدی کاهش داده است که اگر به بررسی معاملات امروز بازار سرمایه بپردازیم ، خواهیم دید که ارزش معاملات سهام امروز به ۵۰۰۰ میلیارد و ارزش معاملات فرابورس به ۳۰۰۰ میلیارد رسیده است ، که نقدینگی را بهبود می بخشد و اعلام خطر سرمایه گذاری در این بازار را کاهش می دهد. سطح خوب نقدینگی در بازار نشان می دهد که افت اخیر شاخص کل بورس نگران کننده نیست و به احتمال زیاد در روزهای آینده روند بازار را تغییر خواهد داد و به احتمال زیاد در پایان شاخص کل بورس مثبت خواهد بود در ماه جولای و با رسیدن ماه آگوست انتظار می رود ماه برای چند روز شاخص سهام را افزایش دهد.

صفاری در پاسخ به این سوال که آیا بازار سرمایه به دوره سودآوری ۱۰۰-۳۰۰٪ باز خواهد گشت یا خیر؛ وی گفت: “متوسط ​​بازده در بازار سهام طی ۲۰ سال گذشته بین ۴۰ تا ۶۰ درصد بوده است و انتظار می رود انتظارات متوسط ​​سهامداران ۴۰ تا ۵۰ درصد باشد و وقتی سودآوری بورس به ۳۰۰ درصد برسد ، این اتفاق نخواهد افتاد دوباره زیرا در آن زمان بورس طبیعی نیست.

این کارشناس بازار سرمایه سرانجام در روزهای اخیر به سهامداران توصیه کرده است که سهام بخرند زیرا سهام از قبل به ارزش مورد نیاز رسیده است.

همایون دارابی ، یکی دیگر از کارشناسان بازار سرمایه ، به خبرنگاران در مورد علل افت اخیر شاخص سهام گفت: لاین وی گفت: “تقریباً دو هفته شاخص کل بورس اوراق بهادار سبز بوده و در این مدت رشد چشمگیری داشته است و اکنون پس از دو هفته نوبت به سبز شدن شاخص کل بورس رسیده است. کمی و استراحت

وی افزود: در این بین باید توجه داشت که میزان نقدینگی در بازار سرمایه در سطحی است که بازهم ممکن است روند بازار را افزایش دهد و بررسی معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد که بورس اوراق بهادار در جو تعادلی قرار دارد ؛ اگرچه برخی از نمادهای کوچک هنوز در معرض مشکل هستند ، اما به نظر می رسد نقدینگی وارد شده در این بازار برای کنترل بازار کافی باشد و باید گفت از این پس نگرانی های بازار بسیار کاهش یافته است در مقایسه با قبل از انتخابات ریاست جمهوری یافت شد ، و این به تنهایی پتانسیل رشد شاخص کل سهام را فراهم می کند.

 

https://afzoonehkhabar.ir/

https://anzalkhabar.ir/

https://akhbar-best.ir/

https://arvandkhabar.ir/

https://asoodehkhabar.ir/

https://behhnews.ir/

https://behimo.ir/

https://behradkhabar24.ir/

https://behseo7.ir/

https://benikhabar.ir/

https://bestnews20.ir/

https://bobkhabar.ir/

https://fastestnews.ir/

https://favseo.ir/

https://ganjelearn.ir/

https://goalkhabar.ir/

https://hamoonkhabar.ir/

https://hanikhabar.ir/

https://healthbartar.ir/

https://kavehkhabar.ir/

https://magimo.ir/

https://meloakhbar.ir/

https://modernkhabar.ir/

https://mosimag.ir/

https://mozhekhabar.ir/

https://nicekhabar.ir/

https://niiaznews.ir

https://nilofilm.ir/

https://nobkhabar.ir/

https://onekhabar.ir/

https://pedar100news.ir/

https://rahenoandishe.ir/

https://rashedkhabar.ir/

https://realimo.ir/

https://redkhabar.ir/

https://rezkhabar.ir/

https://sahelekhabar.ir/

https://sepmag.ir/

https://speedakhbar.ir/

https://techbest100.ir/

https://technologykhabar.ir/

https://vipkhabar24.ir/

https://webishotak24.ir/

rich_text    
Move
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments

No Comments

Add a New Comment:

You must be logged in to make comments on this page.